Jan Drnek

Spisovatel a Publicista

Plzeňský rodák (*1960) a skvrňanský patriot.

Vyrostl ve skautingu, trampingu a v odboji proti pitomcům.

Vyučil se v plzeňské Škodovce, absolvoval univerzitu dílny i ulice, dodnes trampuje. Je ženatý, má 3 děti a vnuka.

Jakmile se mu podařilo uniknout z dílny, působil mimo jiné jako vychovatel mládeže, jako tiskový mluvčí generálního ředitele Škoda Plzeň, jako redaktor, česač jablek v jižním Tyrolsku, úředník magistrátu, čerpač Vodních zdrojů, zakladatel a ředitel sociální organizace, streetworker či vrátný.


1991 – Ideal army blues

V roce 1991 vydalo jako moji prvotinu Západočeské nakladatelství v Plzni v kapesním formátu v rozsahu 201 stran. Obsahově jde o reflexi zážitků z vojny v příběhu situovaném do jakési země. Psal jsem to ještě před rokem 1989 a příběh zasazený do skutečných reálií bych tehdy nemohl vydat. Ještě před revolucí připravil knihu k vydání kamarád tramp a redaktor Zpč. nakladatelství, známý spisovatel Zdeněk Šmíd.
Bylo vydáno 30 000 výtisků, z nichž polovinu se podařilo prodat před likvidací nakladatelství městem. Zbytek nákladu jsem získal a uskladnil. Knihu lze získat u mne za 50,- Kč nebo ji přidávám jako bonus při koupi jiné knihy. V digitální podobě kniha neexistuje, protože jsem ji odevzdával k tisku ještě ve strojopisu a nikdy jsem ji nepřepsal do PC.