Jan Drnek

Spisovatel a Publicista

Plzeňský rodák (*1960) a skvrňanský patriot.

Vyrostl ve skautingu, trampingu a v odboji proti pitomcům.

Vyučil se v plzeňské Škodovce, absolvoval univerzitu dílny i ulice, dodnes trampuje. Je ženatý, má 3 děti a vnuka.

Jakmile se mu podařilo uniknout z dílny, působil mimo jiné jako vychovatel mládeže, jako tiskový mluvčí generálního ředitele Škoda Plzeň, jako redaktor, česač jablek v jižním Tyrolsku, úředník magistrátu, čerpač Vodních zdrojů, zakladatel a ředitel sociální organizace, streetworker či vrátný.


Nevydané

(autorská práva má zadavatel)

Ve znamení střemchy – Historie obce Třemošná, archivy a materiály Oto Brachtel. Kniha mapuje kompletní historii obce a celého katastru od pravěku po současnost. Kromě spolkových, společenských, politických a vojenských dějů je zaznamenána struktura cihelen, lomů, dolů a dalších potravinových či průmyslových provozů, dále vývoj komunikací a silniční sítě, železnice, elektrifikace, plynofikace aj. Je mapován vznik panství a rozrod i působení šlechtických rodů, které se na nich podílely.

Ves svatého Vojtěcha – Historie obce Vejprnice, archivy a materiály Oto Brachtel. Kniha mapuje kompletní historii obce a celého katastru od pravěku po současnost. Kromě spolkových, společenských, politických a vojenských dějů je zaznamenána struktura cihelen, lomů, a dalších potravinových či průmyslových provozů, dále vývoj komunikací a silniční sítě, železnice, elektrifikace, plynofikace aj. Je mapován vznik panství Křimice a rozrod i působení šlechtických rodů, které se na něm podílely (Vrtbové, Lobkowiczové a další).

Ves u vody – Historie obce Radčice, archivy a materiály Oto Brachtel. Kniha mapuje kompletní historii obce a celého katastru od pravěku po současnost. Kromě spolkových, společenských, politických a vojenských dějů je zaznamenána struktura cihelen, lomů, a dalších potravinových či průmyslových provozů, dále vývoj komunikací a silniční sítě, železnice, elektrifikace, plynofikace aj. Je mapován vznik panství Křimice a rozrod i působení šlechtických rodů, které se na něm podílely (Vrtbové, Lobkowiczové a další).