Jan Drnek

Spisovatel a Publicista

Plzeňský rodák (*1960) a skvrňanský patriot.

Vyrostl ve skautingu, trampingu a v odboji proti pitomcům.

Vyučil se v plzeňské Škodovce, absolvoval univerzitu dílny i ulice, dodnes trampuje. Je ženatý, má 3 děti a vnuka.

Jakmile se mu podařilo uniknout z dílny, působil mimo jiné jako vychovatel mládeže, jako tiskový mluvčí generálního ředitele Škoda Plzeň, jako redaktor, česač jablek v jižním Tyrolsku, úředník magistrátu, čerpač Vodních zdrojů, zakladatel a ředitel sociální organizace, streetworker či vrátný.


Žvanírna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 1. Jiri Bocek avatar
  Jiri Bocek

  Když dnes koukám kolem sebe, vy jste s žabí trilogii asi viděl do budoucnosti

  1. Jan Drnek avatar
   Jan Drnek

   Díky. Ty knihy jsou čtyři, je to tetralogie. Ale nevidím do budoucnosti a stará poučka říká, že z minulosti se budoucnost odvodit nedá. Jen se držím principů, ty platí stále. JD.

 2. Jan Kuliš avatar
  Jan Kuliš

  Já nevím jestli to chápu správně – Krajina nad pokladem je taky od Vás?

  1. Jan Drnek avatar
   Jan Drnek

   Ano. Krajina nad pokladem je moje. Byla v roce 2011 vydána v 500 kusech a do měsíce se to vyprodalo. Na další tisk nejsou peníze. Udělal jsem ale druhé rozšířené vydání a prodávám ho ve formátu PDF.
   JD

 3. Petr Kubis avatar
  Petr Kubis

  Dobrý den,
  hodně zdraví a ještě dlouhý život. Nevíte jak to vypadá s novým vydáním „Žabí“ tetralogie? Vím, že vyšli dvě přepracované knihy, které mám, ale kdy budou další? Děkuji.

  1. Jan Drnek avatar
   Jan Drnek

   Ty dvě vydal Albatros (Věrni zůstaneme a Neporaženi), a je to jen rozložení Žab v mlíku do dvou knih. Myslím, že nic dalšího ani nechystali. Uvítal jsem to, protože se tím alespoň napravilo to první nepodařené vydání Žab v mlíku. Tři další – Žába a škorpion, Žáby v Bouři a Žáby na prameni jen u Našeho vojska. Ty se zatím nově vydávat nebudou. V tomto roce udělají v Akcentu druhé rozšířené vydání Druhého dechu habsburské monarchie a novou alternativu 1805 – Past na Bonaparta. Naše vojsko vydá mystifikovanou detektivku ze sametové revoluce – Případ Student.
   JD

   1. Nenáhodný kolemjdoucí čtenář avatar
    Nenáhodný kolemjdoucí čtenář

    Dobrý den,
    jak moc se liší „Žáby v mlíku“ od „Věrni zůstaneme“ a „Neporažení“? Nevím jak moc bych si „polepšil“ koupí té druhé verse, a knihovna také není nafukovací… Obdobný dotaz mám na Vámi zmíněné rozšířené vydání „Druhého dechu…“. Mimochodem nemáte tu mezi díly uvedeného „Maxmiliána 3“, jde o záměr?
    Děkuji.
    Nenáhodný kolemjdoucí čtenář

    1. Jan Drnek avatar
     Jan Drnek

     Dobrý den,
     text se liší jen občas nějakou zpřesňující vsuvkou nebo odstavcem (co jsem si mezitím ujasnil nebo zjistil). To platí u Žab i u Druhého dechu. To co vydal Albatros (Věrni zůstaneme a Neporaženi) má mnohem lepší redakční zpracování. Jsou tam vychytané chyby a jsou vřazeny technické doplňky, mapy apod. I 2. vydání Druhého dechu by mělo mít lepší redakční práci.
     Díly Maxmiliána jsou – Námořník, Válka na zkoušku a Deklarace závislosti. Jestli tu něco chybí, mrknu na to.
     Na letošek chystá NV fiktivní detektivku z období sametové revoluce (1989) – Případ Student.
     Akcent chystá to 2. vydání Druhého dechu a novou mystifikaci Past na Bonaparta – 1805.
     JD

 4. Lenka Štifterová, tel. 721154267 avatar
  Lenka Štifterová, tel. 721154267

  Vážený pane Drnku, mám k Vám velikou prosbu. Jste velmi oblíbený autor mého kolegy. Jeho přáním je, nechat si od Vás podepsat vaše knihy. Je možné prosím, se s Vámi nějak osobně spojit? Vím, že je to velmi troufalé, za což se velice omlouvám. L.Š.

  1. Jan Drnek avatar
   Jan Drnek

   Samozřejmě. Můj telefon je 731732608. Bydlím na západním okraji Plzně, pokud byste se chtěla stavět. Většinou jsem doma. Adresu sdělím emailem.
   JD

 5. ClarenceJ avatar

  Very interesting info!Perfect just what I was searching
  for!Money from blog